Dlaczego na produktach Bahco widnieje ryba i haczyk?

Po otwarciu stalowni w 1862 roku przez Görana Fredrika Göranssona, europejski przemysł dotknęła recesja, a ceny zwykłej stali drastycznie spadły. Stal przetworzona była znacznie droższa, co wywołało zainteresowanie jej dalszym przetwarzaniem. W 1876 walcownia została przystosowana do produkcji tzw. "walcówki".

Kiedy w 1886 rozpoczęto produkcję brzeszczotów, pojawiła się potrzeba ustanowienia znaku firmowego, który wskazywałby na wyjątkowe właściwości i jakość ostrza - wybór padł na rybkę i haczyk.
"Poproszę o piłę z rybką"

Ludzie zrozumieli, że stal o jakości haczyka na ryby jest doskonała do pił i innych narzędzi tnących. Liczył się też fakt, że logo firmy nie zawierało liter ani cyfr, co uczyniło je symbolem rozpoznawalnym. Jeszcze w latach 50-tych drwale pracujący w lasach północnych poszukiwali piły „z rybką”.

Haczyk na ryby powinien być twardy i mocny, ale nie może być kruchy. Kiedyś osiągnięcie tego efektu było trudnym zadaniem, ale stal bessemerowska ze stalowni Göranssona zapewniła jego optymalną jakość.

Firma SNA Europe jest znaczącym paneuropejskim producentem narzędzi i pił oraz częścią Snap-on Incorporated.
 
Projektujemy i tworzymy narzędzia i piły, i dostosowujemy je do potrzeb profesjonalistów, skupiając się na innowacji, najwyższej jakości i ergonomii. Od 165 lat tworzymy najbardziej zaawansowane narzędzia na świecie. Aby dostarczyć naszym partnerom produkty najwyższej jakości, wyznajemy wspólne wartości dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, jakości i etyki.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć